Priloženi dokumenti:
Plakat.jpg

TAM PRI NAŠOJ STAROJ MURI

Tradicionalnim projektnim danom Tam pri našoj staroj Muri su učenici od 1. do 8. razreda u utorak, 30.4.2018. obilježili Dana planeta Zemlje. Dojmovi na kraju dana su bili odlični jer su nastavu proveli u radionicama u prirodi, naučili nova znanja i vještine, međusobno se družili, a bilo je puno vremena i za igru.

Okupili smo ujutro ispred škole i krenuli pješice prema Ribičkom domu u Žabniku gdje je učitelj Marko Obadić vodio jutarnju gimnastiku. Nakon razgibavanja krenuo je rad u radionicama: jedni su istraživali floru i faunu murskog krajolika, jedni su istraživali etno baštinu posjetom Etno zbirci Trstenjak i multimedijalnoj zbirci „Jen dan u živleju mlinara Franca Žalara“, održale su se radionice u izradi tepiha, radionica kampiranja, provodile su se stare igre (potezanje užeta, skakanje u vrećama…), najmlađi su obišli pješice i upoznali cijeli krajolik, a oni najstariji su se snalazili u orijentacijskom kretanju. Radionice i druženje su osmislili učitelji razredne i predmetne nastave, a voditeljica terenske nastave bila je učiteljica Anđelka Klemenčić. U druženju su nam se produžili učenici i učiteljice Majda i Tadeja iz OŠ Franceta Prešerna iz Črenšovci.

Zahvaljujemo obitelji Trstenjak i TZ Sveti Martin na Muri na obilasku etno zbirki, kao i ŠRD Čikov-u i Mlinarskoj kući na ustupljen prostoru za provođenje radionica.

A kako je proveden dan u prirodi pogledajte u našoj Fotogaleriji.

FOTOGALERIJA

objavio: Petra Novinščak   datum: 3. 5. 2019.

« Svibanj 2020 »