Priloženi dokumenti:
Plakat.jpg

TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA

OŠ Sveti Martin na Muri još je jednu školsku godinu uspješno provela projekt  Trening životnih vještina koji se provodi u svim osnovnim školama Međimurske županije u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo te Međimurskom županijom na što smo izuzetno ponosni.

FOTOGRAFIJE

Trening životnih vještina je univerzalni preventivni program koji se provodi u školskom okruženju a namijenjen je populaciji učenika 4. , 5. i 6. razreda. Radi se o programu novije generacije temeljenom na znanosti čiji je cilj umanjiti rizične te ojačati zaštitne faktore u podlozi niza rizičnih ponašanja i nepovoljnih razvojnih ishoda.

Interaktivnim radom pod vodstvom razrednika i školskog stručnog suradnika, dodatno educiranih za provedbu, učenici razvijaju niz vještina koje ih čine kompetentnijim i spremnijim za djelotvorno suočavanje sa životnim izazovima (osobne vještine samoregulacije, komunikacijske i socijalne vještine te vještine odupiranja).

CILJ JE cjelovitom i redovitom primjenom programa (program promocije zdravlja i jačanje samopouzdanja itd.) , u skladu s predviđenim tehnikama, dovesti do jačanja samopouzdanja, smanjenja anksioznosti, boljih komunikacijskih vještina, smanjenja eksperimentiranja sredstvima ovisnosti te drugih ciljanih ishoda.

Naši su učenici svojim završnim aktivnostima obilježili i svjetski dan nepušenja koji se obilježava svake godine, 31.svibnja, a time ujedno i završavamo i obilježavamo Projekt na kojem marljivo i aktivno radimo cijele godine.

Ove smo se godine 28.svibnja 2019. skupili u Centru za kulturu u Čakovcu gdje smo zajedno sa ostalim učenicima, voditeljima i koordinatorima sudjelovali u svečanoj završnici projekta i prvi puta priveli cijelu jednu generaciju kraju provođenja projekta. Učenici su imali priliku sudjelovati u sportskim aktivnostima u Perivoju Zrinskih pod vodstvom trenera gimnastičkog kluba „Marijan Zadravec Macan“  dok su voditelji i koordinatori sudjelovali u edukativnim radionicama i predavanjima. Uz podršku i suradnju Zavoda za javno zdravstvo  i Međimurske županije možemo nastaviti sa novom generacijom u 4. razredu .

Pedagoginja, Ivana Lesjak Možek

objavio: Petra Novinščak   datum: 5. 6. 2019.

« Svibanj 2020 »